Včera ve večerních hodinách proběhly volby do vedení Politologického klubu FSV UK pro nadcházející akademický rok. Vzhledem k historicky nejvyššímu počtu 17 kandidátů se o vítězích rozhodovalo pomocí Bordova hlasovacího systému. Členové PK tak namísto zaškrtnutí jednoho z kandidátů museli kandidáty seřadit dle svých preferencí.

Ve velmi těsném souboji o nejvyšší pozici zvítězila Renáta Matoušková a stala se tak historicky čtvrtou předsedkyní klubu. Z pozice místopředsedů jí budou sekundovat Tereza Nečasová a Marek Boňko. Napínavou a vyrovnanou bitvu zaznamenala akademická sekce, vítězně z ní vzešla Johana Ďurišová. Společenskou sekci povede v následujícím roce Honza Trojan, výlety, exkurze a sport bude mít na starosti Jiří Žádník a PR sekci povede Kristýna Musilová.

Novému vedení přejeme do akademického roku 2018/2019 mnoho úspěchů. Zároveň bychom rádi poděkovali všem kandidátům za jejich odvahu do voleb jít a doufáme, že se budou na chodu PK podílet i nadále. Velký dík za skvěle odvedenou práci patří i končícímu vedení, v čele s Milanem Fialou a Lukášem Veselým.