Politologický klub se od samého počátku podílí na vzdělávacím projektu Stužák, jehož cílem je zábavnou formou seznamovat středoškoláky se základy sociálních věd. S naším workshopem Mezinárodní krize 2020 jsme navštívili mnoho střeních škol a gymnázií a setkali se s velmi pozitivními ohlasy.

Velmi nás proto těší, že se Stužáku povedlo v krátké době dosáhnout hned dvou významných úspěchů. V květnu jsme se v konkurenci 70 dalších projektů stali v kategorii o 30 let laureáty Ceny Gratias Tibi, udělované pod záštitou České televize a Člověka v tísni. Krátký dokument o předávání cen určených pro mladé lidi, kterým není lhostejné jejich okolí, můžete shlédnout na iVysílání ČT.

Na začátku června jsme pak anglickou mutaci workshopu Mezinárodní krize 2020 představili na půdě Evropského parlamentu v rámci European Youth Event. Ohlasy byly úžasné a my věříme, že workshop nejen podnítil v účastnících zájem o mezinárodní vztahy, ale třeba je i inspiroval k realizaci podobného projektu i v jejich zemích.