Bohumil Doboš, politický geograf, vyučující na Institut politologických studií FSV UK, jeden ze zakladatelů Politologického klubu.

“Politologický klub jsme založili kvůli tomu, že jsme neměli seznamovák a všem jsme ho záviděli. Na začátku nás bylo asi jen šest a teď je to nejaktivnější spolek na FSV. Když jsme PK zakládali, tak jsme se neodvážili odhadnout, že by to mohlo dojít až takhle daleko.”

“Od konce gymplu jsem se vždycky rozhodoval podle toho, co mě bavilo. Jak na bakaláře, tak i dále. Snažím se v tom pokračovat i doteď a dělat věci, co mě baví, má to pak i lepší výsledky. Dělal jsem dva magistry a už jsem měl jednoho hotového, tak jsem toho druhého nemusel brát tak vážně, kdybych to náhodou neudělal. Chtěl jsem si vymyslet zábavné téma diplomky a Michael Romancov měl přednášku na vesmír, což mě začalo bavit, tak jsem se zeptal, jestli na to jde psát diplomka.”

“Na IPS je to fajn a nechtěl jsem jít pracovat, proto jsem využil možnosti doktorandského studia. Konkrétně dělám geopolitiku vesmíru, případně vesmírnou bezpečnost. Jelikož to tady v tuhle chvíli nikdo z vyučujících nedělá, tak stahuju pod sebe všechno, co kdo ze studentů chce dělat. Geopolitika vesmíru je v podstatě aplikování prostorové analýzy na vesmírný prostor, co se tam dá dělat, jací tam jsou aktéři. Je to hodně specifické, hlavně kvůli tomu, že je tam úplně jiné fyzikální prostředí. Kvůli tomu taky všechny ty politické procesy vypadají úplně jinak.”

“Co mi IPS vzalo? Napadá mě jen hodně času při dojíždění do Jinonic.”

Humans of IPS je série krátkých rozhovorů se zajímavými studenty, absolventy, vyučujícími a zaměstnanci z Institutu politologických studií FSV UK. Těšit se na ně můžete každý čtvrtek odpoledne zde na webu a také na našem Facebooku.

Text: Klára Hajduová
Foto: Tomáš Kouba