Politologický klub si vás dovoluje pozvat na Klimatické fórum: studenti, vláda, vědci, akademici. Debata se uskuteční 30. dubna od 17.30 v místnosti P300 v budově Filozofické fakulty UK (nám. Jana Palacha 1/2).

Problematika změny klimatu se dostává stále více do popředí. Je předmětem zájmů médií, politiků i akademiků. Rozsáhlá společenská diskuze přitom vznikla z iniciativy studentů, konkrétně Švédky Grety Thunberg, která svými protesty před švédským parlamentem inspirovala mladé lidi po celém světě. Spustila tak mezinárodní hnutí žáků a studentů bojujících za záchranu životního prostředí – Fridays for Future, které neminulo ani Českou republiku.

Dosud ovšem chyběla veřejná debata, v níž by žáci a studenti mohli na jednom místě diskutovat s představiteli státu, odborníky na danou problematiku či zástupci z akademické obce. Klimatické fórum pořádané Politologickým klubem poskytuje prostor pro vůbec první setkání všech zainteresovaných skupin – žáků a studentů s odborníky na změnu klimatu, představiteli vlády i právníky. Díky fóru máte jedinečnou možnost poslechnout si názor všech stran a prodiskutovat možná řešení klimatické změny (nejen) v českém prostředí. Sníží Česká republika produkci emisí o 40 % do roku 2030, jak se zavázala v Pařížské dohodě? Zvýší Česko podíl energie produkované z obnovitelných zdrojů a omezí těžbu hnědého uhlí, které životní prostředí zatěžuje? Nenechte si ujít příležitost diskutovat o tématu, které se týká nás všech, a přijďte i vy vyjádřit svůj názor!

Hosty panelové diskuze budou:
Richard Brabec, ministr, Ministerstvo životního prostředí
Pavel Zámyslický, ředitel odboru energetiky a ochrany klimatu, Ministerstvo životního prostředí
Radim Tolasz, Český hydrometeorologický ústav, expert Světové meteorologické organizace (World Meteorological Organization) při OSN, český zástupce v Mezivládním panelu pro změnu klimatu (IPCC)
Vojtěch Vomáčka, Katedra práva životního prostředí a pozemkového práva, Masarykova univerzita v Brně
Petr Doubravský, mluvčí Fridays For Future Česká republika, student gymnázia

Událost můžete sledovat na našem Facebooku. Těšíme se na vás.

Váš Politologický klub