ikona

Seznamovací kurz IPS FSV UK 2016

Poslední zářijový víkend letošního roku se uskutečnil další ročník seznamovacího kurzu IPS. Kromě studentů oboru Politologie a mezinárodní vztahy se ho letos poprvé ve větším počtu zúčastnili i prváci sesterské Veřejné politiky, před školním bufetem v Jinonicích se nás v pátek dopoledne tedy sešlo opravdu mnoho.

„Moc si toho nepamatuju, ale to málo, co mi v hlavě zbylo, vypadá skvěle.“

Po provedení nezbytných administrativních úkonů jsme se vypravili na tradiční cestu ze Smíchovského nádraží. Veškerá úskalí cestování vlakem, včetně náročného přestupu v Plzni, zvládli studenti i vedoucí bez problému, takže kolem třetí hodiny jsme všichni dorazili do Dolního Poříčí, odkud nás čekala krátká, byť pro některé poměrně náročná, cesta do Poříčí Horního, kde se nachází výcvikový areál Univerzity Karlovy.

„Skvěle promyšlené aktivity, výborný přístup.“

Po ubytování a krátkém odpočinku následovalo první kolo seznamovacích aktivit. Jejich podoba a struktura je již roky ověřená, hry jako poznávání jmen, balónky nebo Monika tak nemohly ani letos chybět. Podvečer nás pak svou návštěvou poctili páni doktoři Kamil Švec, Jan Kofroň, Michal Parízek a samozřejmě i ředitel institutu Petr Jüptner, aby nám přišli povyprávět o tom, jak IPS funguje. Po zajímavé besedě jsme akademiky přesvědčili, aby se spolu se spolu s námi studenty zvěčnili na fotografii. Zbytek večera pak dále probíhalo, tentokrát už neorganizované, seznamování.

„Výborná příležitost poznat budoucí spolužáky v malebné vesničce, v uvolněné atmosféře. Skvělý víkend plný úžasných lidí.“

Druhému dni, kromě jiného, dominovala další z tradičních aktivit a her – nemilosrdný boj o vlajky. Letos se jej zúčastnily týmy České republiky, Spojeného království, Malty, Iráku (Sýrie) a Slovinska. A právě Jihoslované dosáhli díky kvalitní strategii poměrně přesvědčivého vítězství. Večer pak čekala prváky bojovka, která prověřila kromě politologických znalostí i jejich paměť, výdrž a fyzičku. Den jsme pak zakončili u táboráku. Tak vypadala sobota.

„Tento kurz je výborný na nadväzovanie medzinárodných vzťahov.“

V neděli pak organizátoři rozdali účastníkům papírky s názvy smyšlených stran a pověřili je, aby si připravili volební programy a spoty, které potom předvedou večer v lokální sokolovně. Nutno říct, že všechny politické strany se svého úkolu zhostily velmi svědomitě a jejich volební spoty dosáhly velkého úspěchu. Kromě tohoto zábavného zpestření a vyhlášení vítězů jednotlivých soutěží proběhla i hornopoříčská losovačka, ve kterých si soutěžící kromě hmotných výher odnesli i některé výhry zážitkové, jako jsou například lekce twerku nebo hodina filozofování s vedoucími seznamováku.

V pondělí náš již bohužel čekal odjezd, po náročném vstávání, snídání a balení jsme se tedy vydali opět na zastávku v Dolním Poříčí, kde nám zastavil vlak a unesl nás přes Plzeň zpět do hlavního města, kde jsme se museli rozloučit a pokojně se rozejít do svých domovů.

„Vydařená akce. Takhle pohodovou atmosféru jsem nečekal!“

Politologický klub děkuje všem zúčastněným za skvělé čtyři dny a prohlašuje i tento seznamovací kurz za úspěšný!

Autor: Martin Bláha

Editorka: Majdaléna Fajtová