Vladimír Hurych, absolvent bezpečnostních studií a bývalý předseda Politologického klubu. 

“Mám pro popsání toho, co mi dalo IPS, oblíbenou frázi, kterou jsem si dost možná někde vypůjčil. Škola je jako supermarket. Je důležité, z čeho je postaven, kde a jak je postaven a jaký personál tam je, ale to, jaké jídlo si z těch surovin člověk uvaří, je jenom na něm. Navíc červený diplom na trhu práce nikoho nezajímá. Důležitější jsou kontakty a zkušenosti. Jak je ta škola malá, snadněji se vytvářejí vazby, které se v následném profesním životě mohou hodit.”

“Pro mě bylo předsednictví PK velmi intenzivní záležitostí. Doteď z toho žiju a čerpám. Dnes pracuji jako konzultant v public affairs agentuře a pořád používám zkušenosti, které jsem nabyl v rámci vedení PK. Není nic, co bych na svém studiu na IPS viděl vysloveně negativně, nejspíše i vzhledem k tomu, ze jsem měl možnost ty věci ovlivňovat a právě o to víc věcí se naučit a poučit se o nich do budoucna.”

Humans of IPS je série krátkých rozhovorů se zajímavými studenty, absolventy, vyučujícími a zaměstnanci z Institut politologických studií FSV UK. Těšit se na ně můžete každý čtvrtek odpoledne zde na webu a také na našem Facebooku.

Text: Tereza Nečasová
Foto: Tomáš Kouba