V měsíci březnu jste se mohli zúčastnit tří velmi zajímavých debat na aktuální témata, které pro studenty i veřejnost připravil studentský spolek Politologický klub. Zřejmě jsme se trefili do vašeho apetitu, neboť zájem o debaty byl doslova obrovský.

Islámský stát a nové výzvy západní politiky

Jako první debatu si Politologický klub připravil diskuzi o hrozbě Islámském státu. Naše pozvání přijal profesor Pavel Barša, novinář a publicista Tomáš Lindner a analytička Zora Hesová. Věnovali jsme se současné situaci na Blízkém východě, zhodnocení aktuálního působení Islámského státu, problematice islámu v Evropě a bojovníkům IS, kteří se rekrutují z řad evropských občanů. Záznam z debaty níže:

 

Dva roky: Hodnocení Miloše Zemana v prezidentském úřadě

11. března jsme v budově Hollar vedli debatu o dvouletém působení prezidenta Miloše Zemana v prezidentském úřadě. Naše pozvání přijali tři novináři a komentátoři Jindřich Šídlo, Erik Best a Patrik Eichler. Diskutovali jsme o prezidentových krocích na domácí i zahraniční scéně, jeho vlivu na tuzemskou politickou scénu, mediálnímu působení. Také jsme se věnovali hodnocení institutu přímé volby prezidenta.

Ukrajinská krize: Rok od anexe Krymu

Poslední ze série našich březnových setkání se týkala debaty o Ukrajině a její situaci po roce od anexe Krymu. Debata pro změnu proběhla v budově Opletalova a setkala se s obrovským zájmem. Pozvání na tuto debatu přijali Martin Riegl (FSV UK), Michael Romancov (FSV UK), Alexandr Mitrofanov (Právo) a Tomáš Brolík (Respekt).  Debatovali jsme o minulosti Ukrajině a jejím vývoji. Závěr debaty jsme věnovali současnosti, kdy na části území probíhají boje. Záznam z debaty níže:

 

 

Všem děkujeme za účast a těšíme se na Vás při dalších debatách Politologického klubu.

Za Politologický klub: Jan Gabriel