Stejně jako před čtyřmi lety tak i letos si pro Vás Politologický klub FSV UK připravil předvolební superdebatu se všemi zástupci politických stran, hnutí a koalic s největší šancí pro vstup do Poslanecké sněmovny. Uskuteční se ve čtvrtek 6. května 2021 od 18:45. Vzhledem k vládním opatřením celá superdebata proběhne online a sledovat ji můžete živě na Facebooku Politologického klubu. Debatou bude provázet absolventka IPS FSV UK a redaktorka Českého rozhlasu Daniela Tollingerová. Mediálním partnerem je Aktuálně.cz.

Naše pozvání přijaly všechny oslovené politické strany, hnutí i nově zformované předvolební koalice. Současně nejsilnější subjekt vládní hnutí ANO 2011 bude reprezentovat předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Koalice SPOLU složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL do debaty vyslala předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Za druhou předvolební koalici Pirátů a Starostů bude debatovat předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Superdebaty se zúčastní i druhá vládní strana ČSSD zastoupena její místopředsedkyní a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Dalším hostem bude poslanec a místopředseda KSČM Stanislav Grospič. Hnutí SPD bude zastupovat jeho předseda a zároveň místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura.

V rámci superdebaty jsme si pro vás připravili i krátká videa, kde jednotliví hosté odpovídají vždy na 6 stejných otázek. Hodnotí v nich současné volební období nebo nastiňují své možné vize do budoucna. Všechny jejich odpovědi postupně zveřejňujeme a zhlédnout je můžete na facebookové události superdebaty.

Budeme se na Vás všechny těšit ve čtvrtek 6. května 2021 od 18:45 na Facebooku Politologického klubu FSV UK nebo na stránkách mediálního partnera akce Aktuálně.cz.

Text: Daniel Saifrt