hybrid war

Pozvánka na debatu o hybridní válce s Petrem Pavlem a Janem Kofroňem

Ruská a čínská špionáž skrze diplomatické krytí, šíření ideologicky motivovaných dezinformačních webů s cílem poškodit Severoatlantickou alianci a Evropskou unii, či kyberútok na Ministerstvo zahraničních věcí. To jsou jen některá z témat, kterým se věnuje výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), jež byla zveřejněna v uplynulých dnech.

Způsob válčení se s historickým vývojem mění a přizpůsobuje době. Jsou dnes hybridní války stejně rozšířené jako konvenční vojenské konflikty? Je využití nevojenských nástrojů jako jsou psychologické operace, kybernetické útoky, či ekonomické sankce nebezpečnější než války, jaké jsme znali dřív? Jaký vliv má vedení hybridní války na společnost a jaká je budoucnoust válčení? Jakým dalším nebezpečím budeme s rozšiřujícím se vlivem Ruska a Číny čelit a v čem je informační prostředí tak důležité?

Nejen o těchto otázkách bude diskutovat bývalý předseda vojenského výboru NATO a generál ve výslužbě Petr Pavel, doktor Janem Kofroň, politický geograf a expert na vojenské záležitosti působící na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, a Jan Marian,
odborník na bezpečnost východní Evropy a střední Asie působící na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Debata se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 19:00 v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (Jana Palacha 1/2) v místnost P300.

Těšíme se na vás!
Váš Politologický klub

48371509_1974221912626951_1016998236503670784_o