ikona

Debata na téma: Kdo povede Prahu?

Ve středu 25.11. 2015 se v Jinonické aule konala další debata pořádaná PK, tentokrát na téma: Krize na magistrátu: Kdo povede Prahu? Situaci přišli zhodnotit: Filip Humplík, předseda pražské ODS; Ondřej Profant, předseda pražských Pirátů a Jan Wolf, zástupce Trojkoalice. Petr Dolínek, zástupce pražské

primátorky, se bohužel z nečekaných důvodů nemohl dostavit.

Všichni zúčastnění se shodli na tom, že hlavní příčinou rozpadu koalice byla nepřipravenost politického hnutí ANO na vedoucí pozici v magistrátu. Zmínila se i osobnost primátorky Adriany Krnáčové, která v osobních rozhovorech sice umí být velice milá, ale při zásadních politických rozhodnutí jí chybí zkušenosti, a jak vyzdvihl Humplík, vize.

Dále se řeč přesunula k možným budoucím koalicím. Profant zdůraznil, že Piráti, ačkoliv nepatří mezi nejsilnější strany, stojí pevně za svým programem a pokud s ostatními strany nenajdou shodu, nemají problém zůstat v opozici. Wolf ospravedlňoval dosavadní roli Trojkoalice v koalici jako čistě strategický krok. S ostatními stranami budoucí spolupráci nezavrhoval. Halík o nastávající situaci prohlásil, že by se nemělo rozlišovat mezi koalicí a opozicí, ale soustředit se společně na stávající problém, který je třeba vyřešit.

Jak se ovšem situace bude konkrétně vyvíjet dál, zástupci pražských stran zatím netuší. Jsou však otevřeni k diskuzi, stejně jako byli k různorodým otázkám z publika.